Weiler Virág egyetemi világbajnok lett a tájfutók között – Interjú a világbajnokkal

Óriási meglepetésre aranyérmet szerzett Weiler Virág, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója Finnországban. A Kuortane-ban zajló XXI. Tájfutó Egyetemi Világbajnokságon a Világjátékok-résztvevő Weiler a rendkívül melegnek mondható időjárás miatt különösen nehéz versenyben, a 3,5 kilométeres sprint távon győzött – tudósított a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS).

A mezőny másik magyarja, Egei Petra (ELTE), az 54. helyen ért célba. A verseny erősségét mutatja, hogy az első 16 helyezett egy percen belüli különbséggel ért célba.

Interjú a Weiler Virággal.

Zana Anita: Gratulálok a világbajnoki címedhez! Hogyan emlékszel vissza a versenyre?

Weiler Virág: Nehéz verseny volt, mindenkinek meg kellett küzdenie a meleg időjárási körülményekkel, így nekem is.

ZA: Hogyan érzeted magad a verseny napján?

WV: A két nappal korábbi sprintváltó alapján tudtam, hogy fizikailag ott vagyok az élmezőnyben, ezért igyekeztem a minél hibátlanabb tájékozódásra koncentrálni.

ZA: Ennek alapján számítottál-e az első helyre, az aranyéremre?

WV: Az első hatba vártam magam, de arra nem gondoltam, hogy nyerhetek is.

ZA: Mit kell tudni az Egyetemi Világbajnokságokról?

WV: A kétévente megrendezésre kerülő Universiadék közötti években kerülnek lebonyolításra az Egyetemi Világbajnokságok.

ZA: Úgy tudom korábban hazánk is rendezett a felsőoktatásban tanuló sportóknak vb-t?

WV: Igen, 1986-ban Miskolcon rendezték meg az első Tájfutó Egyetemi Világbajnokságot, majd 20 évre rá, 2016-ban ugyancsak ez a város adott otthont a XX. Tájfutó Egyetemi Világbajnokságnak, amely abban az évben a FISU (Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség) szerint a világ legjobb egyetemi világbajnoksága volt. Sajnos akkor nem sikerült magyar győzelemnek örülni, ekkor én a sprint számban a 13. helyen végeztem.