Örömfoci a Videoton labdarúgóival a Csalogányban – Interjú Rusz Andrással

29571226-1667160249998652-7480117491088535728-n.jpg

A Down-szindróma Világnapja kapcsán közös sportdélutánra érkezett a Videoton FC labdarúgócsapatának két korábbi válogatott játékosa a budapesti Csalogány iskola tanulóihoz március végén.

Juhász Roland és Huszti Szabolcs bemelegítette, majd játékra hívta és focizni invitálta a gyerekeket. A hangulat barátian kellemes volt, vidáman rúgták a bőrt a résztvevők. A kicsik ajándékokat is kaptak a labdarúgóktól, amelyeket boldog mosollyal fogadtak. Az eseményt közös fotózás zárta. Szövetségünk és a fehérvári klub között évek óta tartó gyümölcsöző együttműködés alapján valósult meg ez az integrációs program is.

Az örömfoci után Rusz Andrást a Csalogány Intézmény szakoktatóját kérdeztük, aki labdarúgó edzéseket is rendszeresen tart és a sportélet egyik szervezője a fővárosi oktatási intézményben.

Zana Anita: Úgy tudom, hogy Videoton labdarúgócsapatával évek óta jó kapcsolatot ápolnak. Hogyan kezdődött az együttműködés?

Rusz András: Igen, ez valóban így van, intézményünknek és a Magyar Speciális Olimpia Szövetségnek (MSOSZ) is remek az együttműködése a fehérvári klubbal. Pár éve a Csalogány DSE sportolói, vagyis a mi csapatunk kísérhette fel a Videoton labdarúgóit egy MBI-es meccs előtt a pályára. Emellett már sportolóinkkal Székesfehérváron is jártunk, ahol egy közös edzésen vehettünk részt velük.

ZA: A március végi közös sportolásnak mi volt az apropója?

RA: A Down-szindróma világnapját március 21-én tartják. Ennek kapcsán szerveztük ezt a közös sportprogramot a Vidi focistáival a diákjainknak. Egyébként erről a világnapról érdemes tudni, hogy először Svájcban rendezték meg, 2006-ban. Az ünnep célja, hogy felhívja a figyelmet a Down-szindrómára, növelje a megértést, és segítsen, hogy a Down-szindrómások méltósággal és a társadalom aktív tagjaiként élhessenek teljes életet. Ezen a napon jellemzően olyan események zajlanak, amelyek felhívják a figyelmet a Down-szindrómások teljesítményére, és támogatják a függetlenségüket, önképviseletüket és döntési szabadságukat.

ZA: Milyen volt a közös edzés, a közös focizás?

RA: Igazi örömfoci volt mindenkinek. Diákjaink nagy kedvvel vetették bele magukat a játékba, a passzolgatás, a dekázgatás is remekül ment nekik. Nagy öröm volt számukra a Videoton két játékosával, Huszti Szabolccsal és Juhász Rolanddal együtt játszani. Tizenkét tanulónk vett részt a programon. Több versenyzőnk ugyanis atlétika seregszemlén szerepelt ebben az időpontban.

ZA: A program végén a közös fotózás és az ajándékok sem maradtak el. Mit kell tudni az ajándékokról?

RA: Juhász Rolandtól és Huszti Szabolcstól, valamint a Videoton labdarúgó csapatától egy, az intézményünk nevével feliratozott mezt kaptunk, valamit különböző Videotonos szuveníreket, illetve, aminek én külön örülök, kaptak a sportolóink labdarúgó jegyzetfüzetet, amelybe például különböző taktikai variációkat is le lehet rajzolni. Diákjaink pedig saját készítésű hűtőmágnessel a húsvéthoz köthető kézműves ajándékokkal lepték meg Juhász Rolandot és Huszti Szabolcsot.

Fotó: https://www.facebook.com/specialolympicshungary/?hc_ref=ARSNdSneIadlFXAxX9RQY9B6fcD3c_IqSfTTFmoSbj5ZSb_uJG1GLkI_dEei-w8Q5qI

Szerző (forrás): Zana Anita
2018. April 9. 13:05

Partnereink

Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ, az adatvédelmi szabályzat rendelkezései szerint. A süti fájlok a számítógépén tárolódnak.