Magyar bronzérem a Linz Maratonon! – Interjú Szekeresné dr. Bakonyi Fruzsinával

Kiváló magyar eredménnyel ért véget a Linz Maraton. Az ausztriai versenyen ugyanis Szekeresné dr. Bakonyi Fruzsina a harmadik helyen végzett.

A magyar futó 2 óra, 50 perc és 35 másodperc alatt teljesítette a 42.195 kilométeres távot. Az aranyérmet a kenyai Eddah Jepkosgei szerezte meg honfitársa, Tecla Kirongo előtt. Az első tízben volt még egy magyar: Hornyák Zita az ötödik helyen végzett.

Nemrégiben beszélgettünk Szekeresné dr. Bakonyi Fruzsinával.

Zana Anita: Hogyan értékeled a Linz Maratonon elért harmadik helyezésed, illetve időeredményed?

Szekeresné dr. Bakonyi Fruzsina: Sokat készültem erre a versenyre, ezt az időt tűztem ki célul, és sikerült teljesítenem. Nagyon örülök neki és elégedett vagyok. A harmadik helyezés az már csak hab a tortán.

ZA: Számítottál-e ekkorra sikerre?

SZBF: A mezőnytől függ, hogy mekkora a siker, szerettem volna egy jót futni.

ZA: Két kenyai futó előzött meg, te voltál az egyetlen európai a dobogón. Ez mit jelent számodra?

SZBF: Boldog vagyok, különleges érzés, hogy ilyen volt a mezőny.

ZA: Mit érdemes tudnunk erről a versenyről?

SZBF: Nemzetközi maraton, viszonylag sík pálya, jól futható, ó sok indulóval. Arra számítottam, hogy lesz kivel futni, de sajnos féltávtól egyedül kellett megoldanom.

ZA: Mi lesz a következő nagy futásod? Melyik versenyen állsz rajthoz legközelebb?

SZBF: Most pihentem egy kicsit, kezdek újra belerázódni a munkába. A nyáron szeretnék még gyorsítani, hogy még jobb lehessek mind fél-, mind pedig a teljes maratonon.

Szerző (forrás): Zana Anita
2018. May 9. 11:38