Karitatív focisták Homokon - Interjú Szabó Mihállyal

26232446-2001839783473805-5969633266422471872-o.jpg

Január első csütörtökjén a Homoki Sportcsarnokban rendezték meg azt a jótékonysági labdarúgó gálamérkőzést, amelynek bevételével, a fogyatékossággal élő gyermekek sportolási lehetőségeit kívánják segíteni. Az eseményen a pályára lépett többek között a Ferencváros kapusa Dibusz Dénes is.

A karitatív eseményt mások mellett megtisztelte jelenlétével Lengyel Lajos a Magyar Speciális Olimpia Szövetség elnöke, Sárközi Anita énekesnő és Kállai Ildikó fitnesz Európa- és világbajnok.

A sport és a jótékonyság ereje most is megmutatkozott, hiszen közel félmillió forint gyűlt össze a nemes célért. A jó hangulatú sportos délután kedvezményezettjei a Révay György EGYMI, Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium diákjai voltak.

Interjú Szabó Mihállyal a homoki intézmény vezetőjével.

Zana Anita: Január elején egy jótékonysági focimeccsnek adott otthont a Homoki Sportcsarnok. Honnan az esemény ötlete?

Szabó Mihály: A jótékonysági gála ötletgazdája, megálmodója a volt NB1 -es focista Törtei Tamás. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott Intézményünk egyik dolgozója Burján Zoltán, majd az intézmény vezetése is.

ZA: Mit kell tudni a Révai György EGYMIRŐL? A sport mennyire van központi helyen az intézményben?

SZM: Iskolánk Jász-Nagykun-Szolnok megyében található, Szolnoktól délre körülbelül harminc kilométerre Tiszaföldvár külvárosi részén, Homokon. Egy százötven éves kastély köré szerveződő területen működik intézményünk. Tanulóink a megyén belülről és azon kívülről is érkeznek hozzánk. Intézményünkben enyhe és középsúlyos értelmi fogyatékos gyermekek óvodai, általános iskolai és szakiskolai oktatása zajlik. Tanulóink létszáma évek óta kétszáz körül van. Felszereltségeink között megtalálható a tornaterem, a salakos és egy felújított füves sportpálya és konditerem is. Tanulóink közül sokan sportolnak különféle sportágban. A legnépszerűbb mégis a labdarúgás, amelyben számos hazai és nemzetközi versenyen szerepelnek kitűnően tanulóink és nyernek évek óta számos labdarúgó tornát.

ZA: Kik léptek pályára a csapatotokban?

SZM: A vendégeknél több volt NB1-es illetve jelenlegi NB II-es futballista vállalta a játékot Dibusz Dénes, Hevesi-Tóth Tamás, Illés Gyula, dr. Kardos Norbert, Márton István, ifj. Nyilas Elek, Törtei Tamás. Kiemelkedik közülük a magyar válogatott, illetve a Ferencváros első számú kapusa Dibusz Dénes. Nagyon nagyra értékeljük, hogy vállalta a játékot és megtelt a sportcsarnok az ő személye miatt! A hazaiaknál a gyermekek és a felnőtt dolgozók vegyes csapata lépett pályára.

ZA: Mit kell tudni a meccs eredményéről?

SZM: A nagyon élvezetes mérkőzésen sok gól esett, amely baráti 7:7-es döntetlennel zárult.

ZA: Ha jól tudom, több értékes mez és egyéb tárgy is gazdára talált. Mennyi adomány gyűlt össze a jótékony célra?

SZM: Valóban, több mezre, illetve kapuskesztyűre lehetett licitálni. A licitálásból és az adományokból 450 ezer forint gyűjt össze, amit a sérült gyermekek sportolására, versenyeztetésére kívánunk fordítani.

További fotók az eseményről a Tiszaföldvár VSE Facebook albumában.

Fotók forrása: Tiszaföldvár VSE Facebook

Szerző (forrás): Zana Anita
2018. January 10. 13:52

Partnereink

Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ, az adatvédelmi szabályzat rendelkezései szerint. A süti fájlok a számítógépén tárolódnak.