Esélyteremtés a sérült gyerekeknek - Interjú Felföldi Sándorral

26994107-1596790893732721-619996382386547914-n.jpg

Az önkéntesség, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok esélyteremtése és a gyermekvédelem területén kiemelkedő munkát végző embereknek, szervezeteknek adtak át miniszteri elismeréseket január 23-án, Budapesten.

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára a Pro Voluntarius, az Esélyteremtésért és a Szent Kristóf-díjak átadásán arról beszélt, hogy azok az „életképes közösségek”, ahol az emberek figyelme túlterjed saját magukon és a szűk környezetükön, másokra is képesek figyelni, felelősséget éreznek másokért, többletenergiát és időt áldoznak mások segítésére.

Az ünnepi eseményen „Esélytermetesért” díjat vehetett át Felföldi Sándor, az Összefogás a Sérült Gyermekekért Közhasznú Egyesület elnöke.

Ez a díj az esélyteremtés terén elért kiemelkedő eredmények, valamint a hátrányos helyzetű társadalmi csoportokhoz tartozó személyek jogainak érvényesítéséhez és e jogok, valamint az emberi méltóság védelmében való fellépés és védelem minél szélesebb körű érvényesítése és népszerűsítése területén végzett kiemelkedő tevékenységért adományozható.

Interjú Felföldi Sándorral.

Zana Anita: Nemrégiben egy kitüntetést vehetett át. Mit kell erről tudni?

Felföldi Sándor: Ezt a díjat azok az egyesületek, személyek érdemelhetik ki, akik sokat tesznek azon társadalmi osztályokért, személyekért önzetlenül, akik önhibájukon kívül a társadalom perifériájára kerülnek. Novák Katalin család és ifjúságügyekért felelős államtitkár javaslatára Balog Zoltán Emberi Erőforrások Minisztere adományozta.

ZA: Mit jelent ez a díj Önnek?

FS: 2014-ben alapított egyesületünk tagjai mind pedig az én életemben ez a díj egy óriási erkölcsi megbecsülés bizonyítéka, hogy a legmagasabb szinten is értékelik több éve tartó önkéntes munkánkat.

ZA: Miként emlékszik vissza az egyesület alapítására?

FS: Mint ahogy említettem egyesületünk 2004-ben alakult, csupán kicsivel több, mint tizenhárom éves múlt áll mögöttünk. Huszonnégy gyulai, érintett szülő összefogásával alakultunk, akik fogyatékossággal élő gyerekeket nevelnek. Munkánkat akkor és azóta önkéntesen, töretlen lelkesedéssel végezzük a speciális nevelési igényű gyerekek és családtagjaik érdekeit szolgálva.

ZA: Idén is lesz egy Jótékonysági Futóverseny Gyulán a sérült gyerekek javára.

FS: Igen, május 4-én és 5-én rendezzük meg a tizedik, jubileumi karitatív sportrendezvényünket. Idei rendezvényünk a hagyományos távok mellett közkívánatra 7, 21, 42 km-re kiegészül, kerékpározással 42 és 100 km-es távon is lehet majd indulni.

Emellett a verseny rajtja előtt rendezünk emlékfutást Prohászka Zsolt testnevelő tanár emlékére, „Almásy-Örömfutást” sérült és ép gyermekek közös részvételéve, valamint Családi futást a Vár-tó körül.

ZA: Milyen különlegességekkel készülnek a jubileumi versenyre?

FS: Rendezvényünket a tervek szerint Weisz Fanni indítja és a közös bemelegítést pedig reményeink szerint Béres Alexandra irányítja. Természetesen a szokásos ingyenes programjaink - az ugrálóvár, az arcfestés, a sétakocsikázás, az ingyenes vércukormérés, és az egészségügyi szűrés - sem maradnak el.

Szerző (forrás): Zana Anita
2018. February 2. 16:07

Partnereink

Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ, az adatvédelmi szabályzat rendelkezései szerint. A süti fájlok a számítógépén tárolódnak.