Egy hét összegzése - Fantasztikus magyar sikerek az úszó Eb-én!

Fotó: MTI Fotó: Kovács Anikó

A 32. Úszó, műugró és szinkronúszó Európa- bajnokságon Londonban, ismét taroltak a magyarok, akik 31 fővel képviseltették magukat a kontinens viadalon. Összesen:10 arany-, 4 ezüst- és 5 bronzérmet szereztek és ezzel az éremtáblázat első helyén végeztek.

Talán az volt a legfontosabb, hogy a magyar fiatalok is megállták a helyüket és „A” szintidőt úszott az olimpiára a kecskeméti úszó klub két fiatal versenyzője, Burján Kata és Földházi Dávid. Tőrös Károly edző, aki pár éve tért haza Dél- Afrikából, hogy segítse a magyar úszósportot, máris meglátszik munkájának gyümölcse.

Gyurta Gergely, aki francia edzővel készül hatalmas változáson ment át az elmúlt időkben és most végre kamatozta tudását. Verrasztó Evelyn végre ismét kezd olyan formában lenni, melyet rég nem láttunk tőle. Mivel 100m gyorsúszásban „A” szintidőt úszót, ezzel megváltotta repülőjegyét Rióba

Hosszú Katinka 3 arany és egy ezüstérmet szerzett, de csütörtök este befejezte a versenyzést az időeredményei biztatóak az olimpia előtt.

Cseh Lászlóról is ugyanez elmondható, mert amit eltervezett nagyjából bejött, igaz mindkét versenyzőnél elmondható, hogy nagy ellenfeleket a tengerentúlon kell keresni, mert Európában szinte verhetetlenek.

Kapás Boglárka fantasztikusan teljesített ezen az Európa-bajnokságon és talán most kezd beindulni igazi sportpályafutása. Fiatal kora ellenére magabiztos és okos versenyzést mutatott egész héten. Négy aranyéremmel a magyar úszócsapat legjobbja volt.

Jakabos Zsuzsanna egész héten magabiztos versenyzést mutatott, bár volt olyan versenyszám, ahol nem a papírforma jött be, pechére pont egy magyar lány Szilágyi Liliána ejtette ki a döntőbe jutástól. Vasárnap 200 méteres pillangóúszásban visszavágásra készült, mely nem sikerült és negyedik helyen végzett.

Szilágyi Liliána végre tehetségéhez méltóan szerepelt ezen a kontinensviadalon és úgy látszik megtalálta azt az egyesületet is, amely biztosítsa gondtalan felkészülését is. Igaz a családi név kötelezettsége miatt nagy tehernek élte meg eddig, de úgy érzi sikerült ezt a terhet levenni válláról. Egész héten nagyon jókedvűen és bátran versenyzett ez meg is látszottak eredményein. Vasárnap az Eb zárásaként 200m pillangón másodikként érkezett a célba és örömében madarat lehetet volna vele fogatni.

Verrasztó Dávid a 400 méteres vegyesúszás királyának is mondják és most sem okozott csalódást. Igaz az országos bajnokságot kihagyta sérülés miatt, de az Európa-bajnokságon ennek nyoma sem volt. Nagy fölénnyel nyerte meg a 400m vegyesúszást és a magyarok tízedik aranyérmét A londoni kiruccanása jól sikerült, hisz jött, látott és győzőtt.

Balog Gábor betegsége ellenére is nagyon magabiztos úszásokat mutatott be és a sok munka, melyet még el kell végeznie reményt, adhat a jó eredményekre.

Bernek Péteren látszott, hogy nincs élete nagy formájában, de nagyon akart és a váltóban különösen összeszedte magát.

Kozma Dominik kirobbanó formában versenyzett és ez különösen fontos, hisz vállműtétje után ezt megtudta mutatni. Takács Krisztián biztos pont volt a magyar csapatban és vasárnap is bizonyította 50 méter gyorsúszás döntőjében, ahol hatodik helyen végzett.

Váltóink egész Európa-bajnokságon kimagaslóan szerepeltek és a vasárnap sem volt ez másképpen, hiszen a 4x100 méteres gyorsváltónk harmadik helyen ért célba, mely méltó befejezése volt az egész heti kontinensviadalnak.

Véget ért egy nagy megmérettetés ezen az Európa-bajnokságon. Lassan a kérdőjelek is kezdenek kiegyenesedni az olimpiát illetően, de figyelembe kell venni, hogy sok nemzet nem vett részt teljes létszámmal a kontinens viadalon és a többi földrész úszóiról sem szabad megfeledkezni.

Ez a hét csak egy fejezet volt az olimpiára vezető úthoz, melyen kiválóan szerepelt a Magyar Úszó válogatott Bíztató jelek már vannak, hogy az álmok valóra váljanak Rióban. Addig, pedig rengeteg edzés és megpróbáltatás vár úszókra és edzőkre egyaránt.

Szerző (forrás): Zana Anita
2016. May 23. 14:00