Aki a hódmezővásárhelyi speciális olimpikonokért dolgozik – Interjú Szilágyi Lászlónéval

11899782-901134189934599-6839075236308905752-n.png

Hatalmas megtiszteltetés érte nemrégiben a hódmezővásárhelyi Szivárvány SE vezetőjét, ugyanis átvehette a Speciális Olimpia Ezüst Érdemrendjét. Mindezt annak a munkának az elismeréséül, amelyet 13 éve végez a Szivárvány Sportegyesületben, illetve a Magyar Speciális Olimpia Szövetségben.

Interjú a boldog és lelkes szakemberrel.

Zana Anita: Mit jelent Önnek ez a díj?

Szilágyi Lászlóné: Nagyon jó érzés. Pedagógus vagyok, testnevelő tanár. 13 éve dolgozom jelenlegi munkahelyemen, Hódmezővásárhelyen a Szivárvány Otthonban, ahol értelmileg akadályozott emberekkel foglalkozom fejlesztő pedagógusként. Az otthonban működik a Szivárvány Sportegyesület, amelynek elnöki tisztét is ellátom. Szervezetünk célkitűzése, hogy sportolási és versenyzési lehetőséget biztosítson tagjai számára. Büszkeség számomra, hogy az évek során nem csak számos hazai, hanem nemzetközi versenyekre, Európa-bajnokságokra és a Speciális Olimpia Világjátékaira is eljutottak sportolóink és bebizonyították, hogy szorgalmas, kitartó munkával nagyszerű eredmények elérésére képesek.

ZA: Az egyesület vezetőjeként rengeteg feladata lehet. Mik ezek?

SZL: Valóban, de lelkesen és örömmel csinálom. Edzéseket tartok, pályázatokat írok, biztosítom a szervezet működőképességét, utazom a versenyekre a sportolókkal. Igyekszem megteremteni a legjobb feltételeket a sportoláshoz. Nem könnyű, és sokszor nagyon fárasztó feladat, de örömmel csinálom. A sportolók sikerei mindenért kárpótolnak.

ZA: Mit kell tudni az egyesületről?

SZL: Egyesületünknek jelenleg 45 sportolója van. Kilenc sportágban versenyeznek tagjaink a Magyar Speciális Olimpia Szövetség versenyrendszerében. Ez éves szinten 22-24 versenyt jelent. Nagyon népszerűek és minden évben meg is rendezzük saját lebonyolítású versenyeinket labdarúgás és tenisz sportágakban a Szivárvány Otthon vezetőségének és kollektívájának segítségével, nagy sikerrel. Szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy egyesületünkben évek óta tartalmas, színvonalas munka folyik. Munkánk elismeréseként ért bennünket a megtiszteltetés, hogy két teniszezőnket póttagnak jelölték a 2019-es Speciális Olimpia Nyári Világjátékaira.

ZA: Az elkövetkezőkben milyen tervei vannak?

SZL: Lassan nyugdíjba készülök, szeretnék sokat unokázni. Bízom abban, hogy egy hozzám hasonló lelkes kolléganőnek tudom átadni a stafétabotot.

Szerző (forrás): Zana Anita
2018. May 22. 10:53

Partnereink

Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ, az adatvédelmi szabályzat rendelkezései szerint. A süti fájlok a számítógépén tárolódnak.