A víz összeköt - Interjú Szűcs Istvánnal

img-4771.JPG

Fogyatékkal élő sportolók is szép számmal vettek részt az Olimpiai Ötpróba mozgalom 2017. évi zárórendezvényén és Szilveszteri Vizesgáláján. A Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) koordinálásában több mint húsz sportoló úszott az ötszáz, illetve ezerötszáz méteres távot teljesítve.

Az úszók a szervezőknek köszönhetően díjmentesen vehettek részt a versenyen, ráadásként ajándék úszósapkát és ingyenes Ötpróba regisztrációt is kaptak. A FODISZ ajándékaként pedig a sportolók és kísérőik, családtagjaik a Szilveszteri Vizesgálát is megtekinthették. Így több, mint negyven FODISZ vendég lehetett részese a kivételes sportbemutatóknak a Tüskecsarnokban.

A Mozgásjavító Diák Sport Egyesület (MDSE) sportolói szintén részt vettek a nem hétköznapi vizes gálán. Az esemény után Szűcs Istvánt az MDSE edzőjét kérdeztük.

Zana Anita: Az Olimpiai Ötpróba mozgalom 2017. évi zárórendezvényén és Szilveszteri Vizesgáláján fogyatékossággal élő személyek is részt vettek, így a Mozgásjavító Intézmény diákjai is. Hogyan lehetett jelentkezni az eseményre?

Szücs István: Mivel az esemény igen nagy visszhangot kapott, így az érdeklődésünket már korábban felkeltette. Végülis a FODISZ segítségével, támogatásával sikerült az öt MDSE versenyzőt benevezni az ötszáz méter leúszására és megtekinteni az azt követő Szilveszteri Vizesgálát. Öt úszónk vett részt az eseményen: Csike Boglárka, Bagi Vilmos, Horváth Hunor, Kiss Péter Pál és Kertész Tamás.

ZA: Mit emelne ki a rendezvény kapcsán?

SZI: Az a nyitott, befogadó, segítőkész hozzáállás, amiben részünk volt a nap folyamán, mind a szervezők, rendezők, mind pedig a résztvevők részéről, nagyban hozzájárul a sérült sportolók, emberek integrációjához! Ahogy szoktam mondani: a vízben feloldódnak a korlátok sérült és ép embertársaink között, a víz összeköt!

ZA: Miért tartja fontosnak az ilyen és ehhez hasonló rendezvényeket?

SZI: Minden ilyen rendezvény egy lehetőség arra, hogy bebizonyítsuk a kételkedő, bizonytalan emberek számára, hogy milyen értékekkel rendelkezünk. A szorgalmas és kitartó munkával az élet bármely területén helyt tudunk állni, ha lehetőséget kapunk.

ZA: A Mozgásjavító DSE úszócsapata hány főből áll?

SZI: Iskolánk úszócsapata körülbelül 25 főből áll. Gőzerővel készülnek diákjaink a versenyekre.

ZA: 2018-ban tanítványai számára mikor lesz az első megmérettetés? Mire készülnek mostanság?

SZI: A legközelebbi verseny február 10-én Debrecenben lesz. Itt rendezi meg a FODISZ az elmúlt évekhez hasonlóan a Diákolimpiát. A következő kihívás márciusban lesz, a Mozgásjavító Kupa III. fordulója, amit iskolánkban rendezünk meg immár kilencedik esztendeje.

Szerző (forrás): Zana Anita
2018. January 12. 08:33

Partnereink

Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ, az adatvédelmi szabályzat rendelkezései szerint. A süti fájlok a számítógépén tárolódnak.