35 magyar arany a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa-bajnokságán

13603668-1409985002361386-6649559318663213018-o.jpg

A rengeteg arany mellé 32 ezüstöt, és 28 bronzot, azaz összesen 95 érmet sikerült elhozni Finnországból.

A kétévente megrendezett versenyt idén közvetlenül Helsinki mellett rendezték meg. A 45 fős magyar válogatott összetettben a második helyen végzett, a jóval nagyobb létszámmal induló hazai, finn válogatott mögött.

Az első nap érmei:
Mini-maraton:
Jung Andrásné (50+): aranyérem (abszolút első hely).
Kisbakonyi Fanni (18-49): aranyérem.
Férfi csapat (Gelencsér Róbert László, Venyercsán László, Zilaj Csaba): ezüstérem.

Darts:
Kövér Hajnalka (40-49): ezüstérem.
Hanyu Zsuzsanna (40-49): bronzérem.
Dobos Judit (50-59): bronzérem.

Az első nap magyar vonatkozású képei: Magyar Szervátültetettek Szövetsége facebook oldalán, ide kattintva.

Az első nap videós összefoglalója:



A második nap érmei:
Asztalitenisz egyéni:
Diner Andrea (18-49): ezüstérem.
Persa Tímea (18-49): bronzérem.
Almagro Carmen (50-69): ezüstérem.
Szabó Gabriella(50-69): bronzérem.
Tóth Attila (18-29): aranyérem.
Kóka Zoltán (18-29): ezüstérem.
Csuti János (30-49): ezüstérem.
Szendi János (50-69): ezüstérem.
Krucsó Zsolt (50-69): bronzérem.

Asztalitenisz párosok:
Szabó Gabriella-Persa Tímea: ezüstérem.
Almagro Carmen-Diner Andrea: bronzérem.
Kóka Zoltán-Tóth Attila (férfi 18-29): aranyérem.
Radó Árpád-Ferencz Károly (férfi 40-49): bronzérem.
Szendi János-Krucsó Zsolt (férfi 50-69): aranyérem.
Almagro Carmen-Ferencz Károly (vegyes páros): bronzérem.

A második nap magyar vonatkozású képei ide kattintva.

A második nap videós összefoglalója:

A harmadik nap érmei:

Tollaslabda egyéni:
Jung Ágnes (30-59): aranyérem.
Hanyu Zsuzsanna (30-59): ezüstérem.
Kóka Zoltán (18-29): ezüstérem.
Luib István (50-69): bronzérem.

Tollaslabda vegyes páros:
Jung Ágnes-Luib István: aranyérem.
Hanyu Zsuzsanna-Petkes József: ezüstérem.

Tollaslabda férfi páros:
Luib István-Petkes József: ezüstérem.

Úszás:
Jeszenkovits Judit: 100 gyors bronzérem, 50 gyors bronzérem.
Berente Judit: 50 pillangó aranyérem, 50 hát ezüstérem, 50 gyors ezüstérem, 100 gyors ezüstérem, 400 gyors ezüstérem.
Németh Georgina: 50 hát aranyérem, 100 hát aranyérem.
Sípos Timi: 50 mell aranyérem, 50 gyors aranyérem, 50 hát aranyérem, 100 gyors aranyérem.
Luka Tímea: 50 hát aranyérem, 100 mell ezüstérem, 50 mell ezüstérem, 50 gyors ezüstérem.
Süli Flóra: 50 pillangó aranyérem 100 mell aranyérem, 50 mell aranyérem, 50 gyors aranyérem.
Krucsó Zsolt: 50 mell ezüstérem, 50 gyors ezüstérem.
Jakubovics Péter: 50 hát ezüstérem, 50 pillangó ezüstérem, 4 x 50 gyorsváltó ezüstérem, 100 hát aranyérem, 50 gyors aranyérem.
Domonkos Ádám: 50 mell aranyérem, 100 mell aranyérem, 50 gyors aranyérem, 100 gyors aranyérem.
Molnár Farkas Márk: 50 hát aranyérem, 100 gyors ezüstérem, 100 mell ezüstérem, 50 gyors ezüstérem, 50 mell aranyérem.
Nádasdy József: 100 mell aranyérem, 50 mell ezüstérem, 100 hát bronzérem.
Gyurkó Alexandra: 50 pillangó bronzérem, 200 m vegyes bronzérem, 100 m hátúszás ezüstérem, 400 m gyors ezüstérem.
Női gyorsváltó: aranyérem.
Női vegyes váltó: aranyérem.

A második nap magyar vonatkozású képei ide kattintva.

A harmadik nap videós összefoglalója:

A negyedik nap érmei:

Bowling egyéni:
Hasznos Szabina (15-17): aranyérem.
Kövér Hajnalka (30-49): ezüstérem.
Lukács Edit (50-59): bronzérem.
Jánka Sándor (18-29): bronzérem.
Soós Sándor (60-69): bronzérem.

Tenisz egyéni:
Almagro Carmen (50-59): aranyérem.
Jeszenkovits Judit (50-59): ezüstérem.
Jakab Ivett (18-29): aranyérem.
Bogyor Tünde (18-29): ezüstérem.
Diner Andrea (40-49): bronzérem.
Laczkó Dávid (18-29): bronzérem.
Hegyesi László (50-69): bronzérem.

Tenisz párosok:

Almagro Carmen-Jakab Ivett (női páros): aranyérem.
Jeszenkovits Judit-Bogyor Tünde (női páros): ezüstérem.
Dobos Judit-Diner Andrea (női páros): bronzérem.
Hegyesi László-Laczkó Dávid (férfi páros): bronzérem.
Jakab Ivett-Hegyesi László (vegyes páros): aranyérem.

A negyedik nap magyar vonatkozású képei ide kattintva.

A negyedik nap videós összefoglalója:

Az ötödik nap érmei:

Bowling:
Kövér Hajnalka-Hasznos Szabina (női páros): aranyérem.
Lukács Edit-Soós Sándor (vegyes páros): ezüstérem.

100 m síkfutás:
Velkey-Guth Ádám (18-29): aranyérem.
Jánka Sándor (18-29): ezüstérem.
Gelencsér Róbert (40-49): aranyérem.
Zilaj Csaba (40-49): ezüstérem.
Almási Szabina (18-29): aranyérem.

400 m síkfutás: 
Zilaj Csaba: aranyérem.
Szabó Donát: bronzérem.

3000 m női gyaloglás:
Almási Szabina: ezüstérem.

Távolugrás:
Jánka Sándor (18-39): aranyérem.
Gelencsér Róbert (40-49): ezüstérem.

Súlylökés:
Velkey-Guth Ádám (18-39): aranyérem.
Gelencsér Róbert (40-49): aranyérem.

Trappancsok 100 m: 
Jenes Virág (12-14): aranyérem.
Süli Flóra (12-14): ezüstérem.
Luka Tímea (12-14): bronzérem.
Gyömörei Vivien (15-17): aranyérem.

Az ötödik nap magyar vonatkozású képei ide kattintva.

Az ötödik nap videós összefoglalója:

Az utolsó nap érmei:

200 m síkfutás:
Velkey-Guth Ádám (18-29): aranyérem.
Jánka Sándor (18-29): ezüstérem.
Szabó Donát (18-29): bronzérem.
Gelencsér Róbert (40-49): aranyérem.
Zilaj Csaba (40-49): aranyérem.

800 m síkfutás:
Jung Lászlóné (50-59): aranyérem.
Kisbakonyi Fanni (18-39): ezüstérem.
Németh Georgina (18-39): bronzérem.
Zilaj Csaba (40-49): ezüstérem.

1500 m síkfutás:
Venyercsán László (40-49): bronzérem.
Németh Georgina (18-49): aranyérem.

5000 m gyaloglás:
Venyercsán László (40-49): bronzérem.

Távolugrás:
Jenes Virág (12-14): aranyérem.
Gyömörei Viven (15-17): aranyérem.

Kislabda hajítás:
Jenes Virág (12-14): aranyérem.
Gyömörei Viven (15-17): aranyérem.
Jánka Sándor (18-29): ezüstérem.

Gerelyhajítás:
Velkey-Guth Ádám (18-29): aranyérem.

Súlylökés:
Jung Lászlóné (50-59): aranyérem.

Női 4x100 m síkfutás:
Magyar csapat (Almási Szabina, Németh Georgina, Gyurkó Alexandra, Jung Andrásné): ezüstérem.

Férfi 4x100 m:
Magyar csapat (Velkey-Guth Ádám, Gelencsér Róbert, Zilaj Csaba, Jánka Sándor): aranyérem.

A zárónap magyar vonatkozású képei ide kattintva.

A hatodik nap videós összefoglalója:

Forrás: Magyar Szervátültetettek Szövetsége facebookMagyar Szervátültetettek Szövetsége, ETSW 

Szerző (forrás): KD
2016. July 19. 15:00

Partnereink

Az oldal üzemeltetője süti fájlokat (cookie) használ, az adatvédelmi szabályzat rendelkezései szerint. A süti fájlok a számítógépén tárolódnak.